Haber

Tireli Şampiyonlardan Bir Başarı Daha

Tire Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 5-7 Şubat tarihleri ​​arasında düzenlenen 8. Gastronomi Alanya Uluslararası Yemek Yarışması’ndan 6 madalyayla döndü.

Alanya’da düzenlenen yarışmada; Yarışmaya Türkiye, Azerbaycan, Cezayir, Hırvatistan, Mısır, İngiltere, Irak, Ürdün, Malta, Fas, Kuzey Makedonya, Filistin, Romanya, Rusya, Tunus ve Özbekistan’dan heyet üyeleri ve yarışmacılar katıldı.

13-16 Aralık tarihleri ​​arasında İstanbul’da düzenlenen ve 1600 yarışmacının katılımıyla düzenlenen 20. Uluslararası İstanbul Aşçılık Günleri Festivali’nden 2 altın ve 2 bronz madalyayla dönen Tire Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, bu kez 8.’sinde büyük bir başarıya imza attı. Gastronomi Alanya Uluslararası Yemek Yarışması. imzalandı.

480 katılımcının hünerlerini sergilediği 8. Gastronomi Alanya Uluslararası Yemek Yarışması’nda katılımcılar 10 alan ve 6 kategoride yarıştı. Tire Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yarışmayı toplamda 3 altın ve 3 gümüş madalya kazanarak tamamladı. Üç gün süren tadım çalışması madalya ve plaket takdimiyle sona erdi.

3 Altın 3 Gümüş Madalya

Genç şefler; Lise Restoran Tabağı, Lise Kuzu Yemekleri ve Lise Tatlı Tabağı kategorilerinde 3 altın, En Güzel Lise Takımı, Lise Makarna Yemekleri ve Lise Düzeyinde Yöresel Yemekler kategorilerinde ise 3 gümüş madalyayla İzmir’e döndü. .

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, 8. Gastronomi Alanya Uluslararası Yemek Yarışması’nda ödül alan öğrencileri tebrik etti. Yahşi, “Genç meslek lisesi aşçılarımız İzmir’e büyük mutluluk ve gurur getirdi. “Öğrencilerimizi yarışmaya hazırlayan öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyor, öğrencilerimizi tebrik ediyorum.” söz konusu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

hanonuajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu